Róże Różańcowe i Ruch Szensztacki

Do pobrania Gazetka Szensztacka na Maj 2021 roku

Gazetka nr 42 MAJ 2021

Pielgrzymująca Matka Impuls na Wielki Post 2021

Kochani Członkowie Apostolatu Pielgrzymującej Matki Bożej, z wielu rozmów telefonicznych, sms-ów i maili wiemy, że tęsknicie za spotkaniem z Maryją w szensztackim Sanktuarium, a co ciągle jeszcze uniemożliwia nam trwająca pandemia. Tym bardziej każdego dnia idę w Waszym Imieniu do Sanktuarium, zawierzam Was Maryi, Wasze prośby i dziękczynienia i składam do stągwi wkłady do kapitału łask, które tak obficie przekazujecie pocztą. I to jest piękne. Dziękuję za to! Maryja z miłością patrzy na dary Waszej miłości. Również każdego 10-go dnia miesiąca jest sprawowana w naszym domu prowincjalnym, Msza św. w intencji wszystkich członków Apostolatu Pielgrzymującej Matki Bożej. Zbliża się czas Wielkiego Postu – czas łaski i duchowej odnowy. Czy cieszysz się na Wielki Post? Czy oczekujesz go jak dziecko na prezent: co dobry Bóg Ojciec dla mnie przygotował? Jak mnie poprowadzi? Tym razem zapraszam na wielkopostna drogę, by przeżyć ja razem z Maryją.

  1. „Zatrzymajmy się na chwilę i po ludzku wczujmy sie w ból Maryi. Czy Maryja musiała stać pod krzyżem? Nie. Sama ofiara Jezusa odkupiła świat. Maryja jednak dobrowolnie chciała być przy tym. Wraz z Jezusem ofiaruje się Ojcu (…). Ona zgodziła się, aby nasze odkupienie wiele Ją kosztowało. Krwią zapisała nasze imiona w swoim Sercu. Moje imię, imiona moich bliskich są zapisane krwią w Sercu Matki Bożej to znaczy – za cenę ogromnej ofiary (…). Św. Augustyn mówi, że „łzy to krew duszy”. Jakże często sztuka przedstawia Maryję płaczącą. Maryja płakała. Nie jestem jej obojętny. Maryja interesuje się nami”. (o. J. Kentenich, Nasze Maryjne posłannictwo) Zastanowię się, co porusza i dotyka mojego serca w tym krótkim tekście? Zapytam sam siebie: co jest moim największym cierpieniem? Czy łączę je z cierpieniem Jezusa i oddaję do kapitału łask? Siostra Łucja z Fatimy powiedziała, że najbardziej boli ją to, że w świecie jest tyle bezsensownego cierpienia, które wywołuje szatan. Co to znaczy – bezsensowne cierpienie? To cierpienie które nie zostało oddane Bogu. Pewien egzorcysta opowiadał, że dotknęło go wielkie cierpienie moralne, którego sprawcą był diabeł. Demon groził mu nawet, że zapewni mu kolejne bolesne tego typu cierpienia. Wówczas egzorcysta pomodlił się słowami: „Panie, przez ręce Maryi, z całego serca ofiaruję Ci te cierpienia”. Nie skończył jeszcze wypowiadać słowa „cierpienia” gdy demon wydał rozdzierający krzyk i zawołał: Nie, nie, zabrała je Tamta. Ukradła to cierpienie, natychmiast je poniosła, zaniosła Tamtemu! Natychmiast! Nie zdążyłem nawet tego uchwycić i wzięła je i zaniosła do góry. Ile dusz mi wyrywacie.”
  2. „Ogromnie ważna jest dla nas świadomość, że każdy z nas jest osobiście kochany! Wtedy bowiem my, ludzie, czujemy się bliżsi sobie i bardziej gotowi do składania podobnych ofiar miłości. Maryja jest największą Pomocnicą Chrystusa tam, na Golgocie. Nie pozostawimy Jej samej. Boże Serce poszukało sobie Serca Maryi. Bóg szuka tych, którzy by razem z Nim kochali. My również możemy być pomocnikami i pomocnicami Zbawiciela i Matki Bożej” (o. J. Kentenich, Nasze Maryjne posłannictwo) W Chrystusie Jezusie jesteś umiłowanym dzieckiem Ojca Niebieskiego! Umiłowanym, właśnie Ty, taki jaki jesteś! Czy wierzysz w to? Jesteś obdarzony nieskończona, czułą, uprzedzającą miłością Ojca. Nie za coś! Nie za zdolności i talenty. Nie za inteligencję, bogactwo czy urodę. Czy pomyślałeś, że to wszystko jest właśnie darem miłości Ojca? On Ciebie kocha nie dlatego, że jesteś nienaganny i dobry, ale dlatego że On jest dobry a Ty jesteś jego dzieckiem!

Pomyśl: – Czy dlatego modlisz się, spełniasz dobre uczynki, pomagasz innym, uczciwie wykonujesz swoją pracę zawodową, by zasłużyć na miłość Ojca, czy dlatego, że jesteś osobiście kochany i chcesz tę miłość odwzajemnić? Miłość budzi miłość. I to jest też istota wkładów do kapitału łask. Właściwie na stągwi można byłoby napisać: Z miłości i dla miłości! Tam, gdzie jest miłość, tam jest ufna, dziecięca prośba i zaufanie, wdzięczność i wzajemne obdarowywanie. Dobrze wiesz, ze tam gdzie nie ma miłości króluje żądanie, pretensja, zgorzknienie. Nawet jeśli dotyka Cię cierpienie, to łącząc je z cierpieniem Jezusa i oddając je Bogu przez Maryję do kapitału łask, Bóg nadaje sens i wartość temu cierpieniu. Warto w Wielkim Poście, gdy Pielgrzymująca Matka przychodzi do Ciebie, do Twojego domu, razem z Nią zatrzymać się i zobaczyć ślady i znaki Bożej miłości w Twoim codziennym życiu i uradować się tą Bożą Miłością i odwzajemnić ją. A cierpienie, które Cię dotyka, łączyć z cierpieniem Jezusa i całym sercem oddawać Maryi do kapitału łask w Jej Sanktuarium.

 

 

 

Informacja dla Róż Różańcowych :Nadal nie obowiązuje wymiana tajemnic różańcowych na miesiąc czerwiec lipiec sierpień. Pozostajemy przy swojej tajemnicy.

 

    Dzień  Przymierza 18 maja odbył się w dwóch  miejscach.

W Korzonku   o 17.00  różaniec, nabożeństwo majowe i msza święta z kazaniem  ” Słowa św. Jana Pawła II o Matce Bożej Trzykroć Przedziwnej / Szensztackiej /”, wspominając 100 rocznicę urodzin

W  Bierawie o 17.30 nabożeństwo majowe prowadzone prze kręgi szensztackie  jako oddanie czci św. Janowi Pawłowi II z okazji 100 lecia urodzin

W Bierawie Mali Rycerze Niepokalanej przygotowali wystawę plastyczną w gablocie z okazji 100 lecia urodzin św. Jana Pawła II